O klubie

Klub Strzelectwa Sportowego Orzeł w Kutnie powstał 03-01-1995 roku. Pierwszym jego prezesem był Zygmunt Ziętek tata obecnego prezesa Mirka Ziętka.

Strzelnica jest obiektem krytym całorocznym posiadający:

1. Strzelnice pneumatyczną (pistolet i karabin) na 10 mb – 6 stanowisk
  2. Strzelnice do strzeleń z pistoletów i karabinów (bocznego zapłonu, centralnego oraz bojowych) na 10 mb, 15 mb, 20 mb i 25 mb – 10 stanowisk
  3. Strzelnice do strzelań z karabinów (bocznego zapłonu oraz karabinów centralnego zapłonu) na 50 mb – 5 stanowisk.
  4. Strzelnica dla początkujących lub do przestrzelenia broni na 10 mb – 5 stanowisk.
  5. Strzelnica do strzelby oraz strzelań dynamicznych.

Od 06-05-2019 zapraszamy młodzież do naszego klubu w następujących grup wiekowych:

młodzicy – do 15 lat
juniorzy młodsi – 16 i 17 lat
juniorzy – 18, 19 i 20 lat
seniorzy – od 21 lat

Zajęcia na chwile obecną odbywają się zgodnie z zamieszczonym harmonogramem na naszej stronie. W tych godzinach można korzystać z obiektu pod okiem instruktorów oraz osób prowadzących strzelania. Zajęcia są prowadzone indywidualnie lub w małych grupach. Do dyspozycji przyszłych i obecnych członków klubu jest sprzęt klubowy. W przypadku chęci zakupu sprzętu i amunicji służymy radą. Wskażemy gdzie można kupić dobry sprzęt w dobrej cenie.

Współpracujemy z przedstawicielami fabryk produkującymi sprzęt i amunicje oraz inne potrzebne wyposażenie strzelcom.

Organizujemy kursy przygotowawcze do EGZAMINU NA PATENT STRZELECKI.

Pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na broń.

Szkolenia dla przyszłych sędziów (egzamin na sędziego klasy III) oraz prowadzących strzelanie.